Camp de Tarragona

Notícia

Candidatura per Tarragona a les eleccions al Parlament

Esquerra Republicana de Catalunya ja té aprovades les quatre candidatures per demarcació a les eleccions al Parlament de Catalunya 2010. En el cas de Tarragona, és l’única llista que no va rebre cap vot en contra durant el Consell Nacional de dissabte, una excepció que venia precedida d’una altra, ja que l'executiva nacional havia aprovat la candidatura per unanimitat. Els consellers nacionals van refrendar-la per 142 vots a favor, 16 vots en blanc, cap vot en contra i 8 abstencions.

Tal com s’havia anunciat, els tres primers llocs són per Sergi de los Rios, Josep Lluís Salvadó i Empar Pont. La candidatura completa és la següent:

1. Sergi de los Rios i Martínez, de Tarragona (diputat i tinent d’alcalde de Promoció econòmica i Projecció exterior)
2. Josep Lluís Salvadó i Tenessa, de la Ràpita (delegat del Govern a l’Ebre)
3. Empar Pont i Albert, de Reus (tinent d’alcalde de Cultura)
4. Sònia Bertomeu i Tomàs, de Deltebre (tinent d’alcalde de Personal, Hisenda, Comunicacions i Medi Ambient)
5. Joan Gibert i Artze, del Vendrell
6. Àngel Xifré i Arroyo, d’Almoster (alcalde i director territorial d’Innovació, Universitats i Empresa a Tarragona)
7. Josep Maria Pallàs i Guasch, de Valls (regidor)
8. Montserrat Perelló i Margalef, de Tivissa (coordinadora territorial de Joventut a l'Ebre)
9. Isabel Sales i Coderch, de Vallclara (regidora i coordinadora territorial de l’Institut Català de les Done a Tarragona)
10. Josep Maria de Magrinyà i Roig, de Vilallonga del Camp
11. Neus Sanromà i Samper, d’Arnes (regidora)
12. Jordi Sabaté i Gàsquez, de la Vilella Baixa (alcalde)
13. Susanna Sancho i Maigí, d’Amposta
14. Magí Baltà i Ventura, de Blancafort (alcalde)
15. Núria Gavarró i Rodríguez, de Valls
16. Josep Oriol Nicolau i Tell, de Constantí (representant de les JERC)
17. Teresa Moreso i Gisbert, de Roquetes
18. Josep Anton Moreno i Vidal, de Móra d’Ebre

Suplents
S1. Maria Dolors Pérez i Garreta, de Mont-roig del Camp
S2. Jordi Salvat i Barenys, de Maspujols (regidor)
S3. Montserrat Gassull i Cos, de Torredembarra (regidora)
S4. Olga Vinuesa i Vallverdú, de Roda de Berà
S5. Raül Faneca i Domènech, de la Fatarella (regidor de Medi Ambient i Joventut)
S6. Misericòrdia Roig i Torres, de Reus
S7. Joan Francesc Mulet i Sànchez, de Tortosa
S8. Mònika Pérez i Garrido, de la Bisbal del Penedès (regidora de Cultura i Festes)
S9. Rosa Anna Samarra i Bardi, de l’Ametlla de Mar (regidora)
S10. Josep Manel Martí i Montesinos, d’Alcanar (regidor d’Urbanisme i Joventut)